Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi, którzy wierzą Twoją moc. Wiemy, że początki macierzyństwa nie są łatwe. Wiemy, że spotykasz różne problemy: z przemęczeniem, z laktacją, z wszystkowiedzącymi doradcami. Wiemy, bo same jesteśmy mamami.

Co robimy?

Pomagamy młodym mamom pokonywać trudy początków macierzyństwa. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym dostaniesz wszechstronną pomoc: będziesz mogła z kimś porozmawiać, rozwiać wątpliwości dotyczące karmienia piersią, a jeśli pojawią się prawdziwe problemy, dać Ci dostęp do niezbędnych specjalistów i narzędzi. Wspieramy duchowo i realnie.

Dla kogo?

Działamy dla mam, ojców, babć, dziadków, cioć i wujków, sióstr i braci. Ale przede wszystkim działamy dla Maluchów, bo wiemy, że mleko mamy jest dla nich najlepszym pokarmem.

Jeśli:
  • masz problemy z początkami karmienia,
  • jeśli czujesz się zagubiona i niepewna,
  • nie rozumiesz swojego dziecka,
  • obawiasz się, że możecie mieć poważniejsze problemy z karmieniem,
  • jeśli niebawem wracasz do pracy i nie wiesz jak to pogodzić z karmieniem piersią,
  • na jakimkolwiek etapie czujesz, że nie dasz rady,
  • chcesz wesprzeć bliską osobę, ale nie wiesz jak,
  • potrzebujesz porozmawiać.

Jesteśmy dla Ciebie

Magdalena Janowicz

Wiceprezes Fundacji
tel.: 605 32 76 36
e-mail: magda@mamy-moc.pl

Jestem mamą trójki dzieci – dorosłej już córki, nastoletniego chłopaka i najmłodszej córki, urodzonej w domu. W ciągu siedmiu lat karmienia piersią i przez wszystkie lata mojego rodzicielstwa pojęłam jak ważne dla matki jest wsparcie. Zarówno to profesjonalne – medyczne czy terapeutyczne, jak i to na co dzień – przyjazne otoczenie społeczne i najbliżsi, którzy rozumieją jej potrzeby. Wsparcie dla kobiet jest dla mnie naturalne, jego potrzeba zrozumiała. Zarówno w kwestiach związanych z ciążą, porodem czy karmieniem, jak i tych bardziej subtelnych, składających się na proces „stawania się matką”.

Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami jako pedagog. Widzę, jak ważny jest dobry początek. Od lat interesuje mnie temat rodzinnych uwarunkowań rozwoju człowieka. Bliskie mi jest systemowe podejście do terapii rodzin. Pracuję także metodą Birth into Being wg. Eleny Tonetti. Również jako doula prowadzę warsztaty dla rodziców, spotkania dla kobiet oraz grupę internetowo – spotkaniową Wystarczająco Dobre Matki. Prowadzę wrocławskie spotkania grupy Pozytywnie o Porodzie z udziałem położnych, doul i terapeutów. Koordynuję też spotkania laktacyjnej grupy wsparcia i wiele innych wydarzeń. Moim marzeniem jest stworzenie miejsca, gdzie kobieta, jej dziecko i rodzina otrzyma wszechstronną, specjalistyczną pomoc, adekwatną do potrzeb.

Milena Grzegorczuk-Nowacka

Wiceprezes Fundacji
tel.: 888 84 10 15
e-mail: milena@mamy-moc.pl

Jestem mamą dwóch chłopców. Przy pierwszym dziecku karmienie piersią przerosło mnie i długo nie mogłam się pogodzić z porażką. Mimo, że miałam fachową pomoc, nie była ona skuteczna. Niektóre rady wręcz szkodziły karmieniu piersią, a ja nie miałam dostatecznej wiedzy, żeby słuchać tylko tych dobrych. Kiedy miał się narodzić drugi synek, zorganizowałam sobie drużynę porodową, która wspierała mnie w okresie porodu i tuż po. Dzięki pomocy wielu osób, udało mi się, karmimy się do tej pory i końca nie widać. Marzę o tym, by każda kobieta, która ma problem z karmieniem naturalnym, mogła znaleźć pomoc dostosowaną do jej potrzeb, niezależnie od tego, czy problem będzie po stronie mamy czy dziecka. Wierzę, że wiele problemów da się rozwiązać, jeśli dostanie się odpowiednią pomoc w odpowiednio szybkim czasie.

Justyna Walczak

Prezes Fundacji
tel.: 887 55 99 00
e-mail: justyna@mamy-moc.pl

Jestem mamą dwójki dzieci. Jako promotor karmienia piersią udzielam wsparcia niemedycznego kobietom w okresie laktacji. Celem mojej pracy są szczęśliwa mama i najedzone dziecko. Głęboko wierzę w kompetencje matki i siłę kobiecych piersi. Prowadzę wrocławską grupę wsparcia laktacyjnego, na której mamy dzielą się swoimi doświadczeniami. Ponadto organizuję wiele akcji promocyjnych i edukacyjnych, takich jak konkurs fotograficzny „Kobiecość w obiektywie” i warsztaty „Wrocław karmi piersią”. Bardzo istotne dla mnie są rozwój, poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń.